Oprava autoskel – Glassmont

Oprava čelního skla

Víte, že nemusíte vždy měnit čelní sklo? V případě, že se jedná o malé poškození čelního skla, lze provést opravu SCELENÍM. Stejně jako u výměny, pokud máte připojištěná čelní skla, lze řešit oprava přes pojistnou událost, kterou za Vás nahlásíme a vyřídíme vše potřebné za Vás. Výhodou opravy čelního skla, je zamezení zásahu do karoserie.

Délka opravy autoskla zabere zhruba 30–45 min.

po opravě je vozidlo ihned připravené k provozu.

ATESTACE

Po provedené opravě SCELENÍM, dostane klient atestovou kartičku, která platí po celé EU, platnost při STK je samozřejmostí.

KDY LZE PROVÉST OPRAVU ČELNÍHO SKLA?

V případě, že prasklina je cca 9 cm od kraje skla a o velikosti pětikoruny, zpravidla lze provést opravu SCELENÍM. Scelujeme pomocí technologie PS Systém.

Oprava prasklinyčelního skla

Oprava autoskel – Glassmont

Před opravou

Oprava autoskel – Glassmont

Po opravě

Oprava autoskel – Glassmont

Před opravou

Oprava autoskel – Glassmont

Po opravě

Pracovní postup opravy autoskel

01

Na poškozené místo přiložíme zrcátko, abychom dokázali sledovat celý proces opravy. Určené místo dostatečně očistíme a připravíme, aby bylo možné prasklinu plnit.
Oprava autoskel – Glassmont

02

Přípravou je namysli broušení, nebo při některých případech tzv. cracknutí, díky kterému se do praskliny dostane maximum pryskyřice a byl zároveň výsledek dle maximálního očekávání. Příprava praskliny je vůbec nejdůležitější krok při opravě.
Oprava autoskel – Glassmont

03

Dostáváme se již k opravě, kdy přiložíme při realizaci venku nejprve UW fólii (kvůli vytvrzování praskliny během opravy) a poté tzv. PLNIČ/Injektor (muže být manuální i mechanický) u nás fungujeme manuálně, kdy hlavní výhodou je, že si celou dobu technik kontroluje stav praskliny a snaží se vyloučit případného zvětšení poškození při plnění. PLNIČ má závit, který funguje tlakem nebo podtlakem.
Oprava autoskel – Glassmont

04

U opravy počítáme fáze, které se střídají cca 45minut, kdy se střídá podtlak s tlakem, aby nezbyla ani známka vzduchu. Prasklina se vždy plní pryskyřicí. (materiál nejblíže k průhlednosti okna). Jakmile máme tuto část hotovou a prasklina se nám již neukazuje, můžeme PLNIČ oddělat, očistit hadříkem a následuje vytvrzení praskliny.
Oprava autoskel – Glassmont

05

Finální plnění není do vrstvy skla ale povrchové. Již není potřeba PLNIČ, stačí nám pouze zakápnout poškozený vstup pryskyřici (která je finální na zarovnání povrchu) přes kterou dáme fólii a začneme svítit UW baterii, která cca po 30s vstup vytvrdí a vznikne hladký povrch na určeném miste.

Oprava autoskel – Glassmont

06

Po opravě již sklo zanechá stejnou pevnost jako před poškozením, zlepší minimálně o 80 % estetiku. S takto opraveným sklem úspěšně zvládnete prohlídku STK, ušetříte finance oproti výměně skla, nezasáhnete do karoserie a ušetříte si kupu času a zároveň stresu.

Oprava autoskel – Glassmont

Typy prasklin

Oprava autoskel – Kravské oko | Glassmont

Kravské oko

Oprava autoskel – Tříštivá prasklina | Glassmont

Tříštivá prasklina

Oprava autoskel – Hvězdicová prasklina | Glassmont

Hvězdicová prasklina

Oprava autoskel – Včelí křídla | Glassmont

Včelí křídla

Jste na prvním místě

Proč si vybrat právě nás?

Mobilní servis

Realizace na Vámi zvolené adrese a Vámi zvoleném čase.

Pracujeme i o víkendech

Práce o víkendu nám není cizí. Snažíme se vždy klientovi vyjít vstříc.

Řešení pojistných událostí

Máte skla připojištěná? Událost za Vás nahlásíme, nemusíte se o nic starat.